Redzes pārbaude

Redze ir jāpārbauda, pat ja nav nopietnu iemeslu raizēm. Galvenais ir tas, ka vairums cilvēku bieži cieš no redzes pasliktināšanās simptomiem, bet nepieverš tiem  lielu nozīmi, norakstot to uz kopējo pārgurumu vai acu nogurumu pēc ilga darba pie datora. Dažreiz redzes pasliktināšanās nav tik acīmredzama un izpaužas kā acu nogurums un galvassāpes , tāpēc cilvēks var pat nenojaust, ka jāvēršas pie ārsta. Savlaicīgi uzsāktā ārstēšana vai korekcija var palīdzēt saglabāt redzes asumu un saglabāt acu veselību.

Tiem, kuriem jau ir samazināts redzes asums, periodiskās pārbaudes ļaus sekot noteiktai redzes korekcijai un samazināt tā turpmāko kritumu.

Pieaugušajiem cilvēkiem, kuriem nav redzes problēmu, jāapmeklē oftalmologs reizi 2 gados profilaktiskajai apskatei. Savukārt vecākiem cilvēkiem pēc 65 gadiem ir jāpārbauda redze 1 reizi gadā.

Ja redzes asuma samazināšanās jau pastāv, tad reizi gadā jāveic oftalmoloģiska izmeklēšana, lai novērtētu redzes orgānu stāvokli. Svarīgi noteikt, vai slimība neprogresē un neturpinās redzes pasliktināšanās. Turklāt ikgadējās pārbaudes ļauj vienmēr izmantot piemērotu korekciju.